Анонс

Конференції, школи, семінари

Продовжується студентське опитування, що розроблене групою фахівців міжнародного рейтингу U-Multirank. Запрошення

Вхід

1 + 0 =
x

#{title}

#{text}

Ви є тут

Кириченко Володимир Васильович

Кириченко Володимир Васильович

Володимир Васильович Кириченко народився 17 червня 1942 року в м. Пенза. В 1964 роцi закiнчив з вiдзнакою механiко-математичний факультет Київського унiверситету iменi Тараса Шевченка i вступив до аспiрантури iнституту математики НАН України, яку достроково закiнчив у 1967 роцi.


У 1968 роцi захистив кандидатську дисертацiю в Ленiнградському вiддiленнi Математичного iнституту iменi В.О.Стеклова на тему "Зображення спадкових, цiлком розкладних та бассових порядкiв" (наук. керiвник - член-кореспондент АН СРСР, професор Д.К.Фаддеєв), з 1974 року - доцент кафедри алгебри та математичної логiки, у 1986 роцi захистив докторську дисертацiю в Московському державному унiверситетi iменi М.В.Ломоносова на тему "Модулi та структурна теорiя кiлець".


В.В.Кириченко отримав важливi результати в теорiї зображень та в теорiї кiлець та модулiв. Вiн створив та успiшно розвиває разом з учнями новий актуальний науковий напрямок - застосування теорiї графiв у структурнiй теорiї кiлець. Розробленi ним методи дозволили отримати конструктивний опис наступних важливих класiв кiлець: напiвланцюговi нетеровi справа кiльця; напiвдосконалi напiвдистрибутивнi напiвпервиннi кiльця; напiвланцюговi напiвспадковi кiльця; напiвмаксимальнi кiльця. Це дозволило одержати розв'язок проблеми Л.А.Скорнякова про будову кiлець, над якими всi скiнченнопородженi модулi є напiвланцюговими, в класi нетерових справа кiлець.


Науковi результати В.В.Кириченка ввiйшли до основних монографiй з теорiї зображень та теорiї кiлець i модулiв. Загалом пiд керiвництвом професора Кириченка В.В. захистили кандидатськi дисертацiї 18 осiб. Серед його учнiв 3 доктори наук. В лютому 2000 року докторант кафедри В.М. Усенко успiшно захистив докторську дисертацiю на тему "Напiвгрупи та майже-кiльця перетворень" (науковий консультант - проф. В.В.Кириченко).


В.В.Кириченко є автором понад 100 наукових праць, серед них монографiя "Скiнченновимiрнi алгебри" (1980 рiк, спiльно з Ю.А.Дроздом), яка перекладена на китайську (1984 р.) та англiйську (1994 р., Вид-во "Springer") мови та сiм навчальних посiбникiв.

  • Roggenkamp K.W., Kirichenko V.V., Khibina M.A., Zhuravlev V.N Gorenstein Tiled Orders // Communications in algebra, 2001, 29(9), 4231-4247.
  • Gubareni N.M., Kirichenko V.V. Rings and Modules. Czestochowa, 2001, 306 p.
  • Kirichenko V.V. Semi-perfect semi-distributive rings // Algebras and Representation Theory, 2000, v. 3. C.81-98.
  • Губарени Н.М., Кириченко В.В., Ревицкая У.С. Полусовершенные полудистрибутивные полунаследственные кольца модульно ограниченного типа // Известия Гомельского госуниверситета имени Ф.Скорины.-1999. Т.1, №1(15) Вопросы алгебры. С.18-36.
  • Л.А.Калужнин (Сб. статей), Винница, 1999, (под редакцией проф. В.В.Кириченко и В.И.Сущанского), 75с.
  • Drozd Yu.A., Kirichenko V.V., Ovsienko S.A. On Systems of orthogonal permutations // Льв_в, Математичн_ студ_ї, 1999, т.12, №1, с.3-6.
  • Kirichenko V.V. Decomposition theorems // Математичн_ студ_ї, Льв_в, 1997, с.
  • V.V.Kirichenko Semi-perfect rings and their quivers // Ann. st. Univ. Ovidius, Constanza, v.4, 1996, no.2
  • Кириченко В.В., Яременко Ю.В. Многорядные кольца // Укр. матем. журн. - 1996, № 9. - С.1223-1235.
  • Данлыев Х.М., Кириченко В.В., Халецкая З.П., Яременко Ю.В. Слабопервичные полусовершенные 2-кольца и модули над ними// Сб. Алгебраические исследования, Ин-т математики НАН Украины, Киев, 1995, С.5-32.
  • Кириченко В.В., Могилева В.В., Пирус Е.М., Хибина М.А. Полусовершенные слабопервичные кольца и кусочные области// Сб. Алгебраические исследования, Ин-т математики НАН Украины, Киев, 1995, С.33-65.
  • Кириченко В.В., Пащенко З.Д. О полупервичных полусовершенных кольцах дистрибутивно представленческого типа // Сб. Алгебраические исследования, Ин-т математики НАН Украины, Киев, 1995, С.66-76.
  • Drozd Yu.A., Kirichenko V.V. Finite dimensional algebras, Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg-New-York-London-Tokyo, 1994, 250 p.
  • Самир Валио, Кириченко В.В., Яременко Ю.В. Полусовершенные кольца и их колчаны // В сб. "Бесконечные группы и примыкающие алгебраические структуры", 1993, с.438-456.
  • Кириченко В.В., Хибина М.А. Полусовершенные полудистрибутивные кольца // Там же, с.457-480.
  • Яременко Ю.В. Нетеровы бирядные кольца // УМЖ, т.40, №4, 1988, 435-440.
  • Грегуль О.Е., О полунаследственных полуцепных кольцах // УМЖ, т.39, №2, 1987, с. 156-161.
  • Кириченко В.В., Костюкевич П.П. Бирядные кольца // УМЖ, т.38, №6, 1986, с. 718-723.
  • Кириченко В.В. О полуцепных наследственных и полунаследственных кольцах // Зап.науч.семинаров ЛОМИ АН СССР, т.114, 1982, с. 137-147.
  • О квазифробениусовых кольцах и горенштейновых порядках // Тр. Матем. ин-та им. В.А.Стеклова, т.148, 1978, с. 168-174.
  • Кириченко В.В. Классификация пар взаимно аннулирующих операндов в градуированном пространстве и представления диады обобщенно однорядных алгебр // Зап.науч.семинаров ЛОМИ АН СССР, т.75, 1978, с. 91-109.
  • Завадский А.Г,. Кириченко В.В. Полумаксимальные кольца конечного типа // Матем.сб., т.103, 1977, с. 323-345.
  • Завадский А.Г,. Кириченко В.В. Модули без кручения над первичными кольцами // Зап.науч.семинаров ЛОМИ АН СССР, т.57, 1976, с. 100-116.
  • Кириченко В.В. Обобщенно однорядные кольца // Матем.сб., т.99, №4, 1976, с.
  • Кириченко В.В. О конечнопорожденных модулях над нетеровыми справа кольцами // ДАН УССР, серия А, №1, 1976, с.
  • Обобщенно однорядные кольца. Препринт ИМ-75-1, Киев, 1975, 58 стр.
  • Дрозд Ю.А., Кириченко В.В., Роггенкамп К.В. Порядки с одним неразложимым представлением // ДАН УССР, №1, 1974, с.
  • Drozd Yu.A., Kirichenko V.V., Zavadskij A.G. Matrix problems and integral representations // Math. USSR Izvestija,v.8, N 2, 1974, p.
  • Дрозд Ю.А., Кириченко В.В. О квазибассовых порядках // Известия АН СССР, Серия матем.,т.36, №2, 1972, с.328-370.
  • Кириченко В.В О порядках , все представления которых вполне разложимы // Матем. заметки , т.2, №2, 1967,с.139-144