Щосуботи - для студентів та абітурієнтів- Business-Leader School KNU. Реєстрація

Щовівторка - для аспірантів 1 року навчання “Математичні основи і технології систем програмного забезпечення та алгоритми”. Запрошення

Щосереди - факультативний курс «Основи моделювання в SAS Enterprise Miner». Запрошення

Статистика — нова математична спеціальність на механіко-математичному факультеті Київського університету

В 1996 році Національний університет імені Тараса Шевченка розпочав на математичному відділенні механіко-математичного факультету підготовку фахівців з нової математичної спеціальності "Статистика".

Під терміном "Статистика" останнім часом все частіше заради скорочення стали розуміти термін "математична статистика". Математична статистика - розділ математики, присвячений математичним методам систематизації, обробки і використання статистичних даних для наукових і практичних висновків.

Коло застосувань методів статистики надзвичайно широке. Ось деякі приклади важливих статистичних задач:

• ведуться спостереження за рухомим об"єктом (наприклад, літаком, ракетою); треба "найбільш правильно" спрогнозувати його положення в певний наступний момент часу;
  • спостерігають за розвитком епідемії, а треба дати прогноз її розвитку в майбутньому;
  • підраховують кількість бракованих виробів у випадково обраних партіях із великої партії виробів; треба "оцінити" справжню кількіть бракованих виробів у всій партії;
  • проводиться соціологічне опитування великої групи виборців; треба дати прогноз наслідків виборів;
  • багато раз вимірюється певна фізична величина з певними похибками; треба "найбільш правильно" оцінити її істинне значення.

Треба зазначити, що найбільш важливою сферою застосувань статистики нині, безперечно, є економіка. Ось деякі приклади актуальних задач:

• як, маючи економічні дані, зроблені, звичайно, при наявності випадкових збурень, прогнозувати наступний розвиток економіки;
  • страхова компанія тривалий час веде спостереження за розмірами страхових виплат; як встановити "оптимальну" ціну страхового поліса чи розробити стратегію страхування так, щоб компанія не збанкрутувала (подібні задачі відносять до так званої актуарної (страхової) математики);
  • ведуться спостереження з курсами певних валют чи цінних паперів; як дати прогноз курсів в певний наступний момент часу, враховуючи дію випадкових факторів (подібні задачі відносять до розділу статистики, який називають тепер "фінансова математика").

Актуальні проблеми сучасної економіки, статистики, актуарної та фінансової математики вимагають для свого розв'язання вільного володіння математичним апаратом, який вивчають лише на математичних факультетах університетів. Професія статистика – одна з найпрестижніших та високооплачуваних в загальновідомій практиці розвинутих країн світу.

На механіко-математичному факультеті Київського університету є ідеальні умови для повноцінної підготовки фахівців з статистики, математичної економіки, актуарної та фінансової математики.