РЕЗУЛЬТАТИ ВІДКРИТОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

6 березня 2013 р. на механіко-математичному факультеті відбулася чергова Відкрита студентська олімпіада з математики (I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики, яку проводить Міністерство освіти і науки України).
Традиційно олімпіада проходила окремо для студентів 1-2 та 3-5 курсів. У змаганні взяли участь понад 60 учасників. Більшість з них складали, звичайно, студенти механіко-математичного факультету, але були серед них також представники факультету кібернетики, фізичного факультету Київського університету, Інституту прикладного системного аналізу та Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ», фізико-математичного факультету НПУ ім. М.П.Драгоманова. Крім того, разом зі студентами молодших курсів традиційно було запрошено позмагатися найсильніших учнів низки провідних математичних шкіл міста Києва. Так, цього року брали участь учні ліцею «Лідер», ліцею № 208 та Русанівського ліцею. Приїхали взяти участь в олімпіаді також гості з Одеського університету.
Для олімпіади свої пропозиції математичних задач надіслали до журі А.Р.Арман, В.К.Безбородов, А.В.Бондаренко, Я.В.Журба, А.Б.Ільєнко, О.Г.Кукуш, Є.О.Македонський, М.Ю.Матвійчук, Д.Ю.Мітін, Ю.С.Мішура, О.Н.Нестеренко, О.В.Руденко, І.О.Парасюк, А.В.Примак, Д.В.Радченко, М.М.Рожкова, Ю.С.Семікіна, С.В.Слободянюк, С.М.Торба, І.С.Фещенко, А.В.Чайковський, О.І.Червак, Г.М.Шевченко, С.В.Шкляр та інші. Всім їм організатори олімпіади дуже вдячні.
Над складанням остаточних комплектів завдань олімпіади та перевіркою студентських робіт працювало журі у складі: завідувач кафедри математичного аналізу професор І.О.Шевчук (голова журі), професор кафедри математичного аналізу О.Г.Кукуш (заступник голови журі), асистенти кафедри математичного аналізу В.Б.Брайман та Д.Ю.Мітін, докторант кафедри математичного аналізу А.В.Бондаренко, аспірант кафедри математичного аналізу Я.В.Журба, студент магістратури кафедри алгебри та математичної логіки Є.О.Македонський, науковий співробітник відділу теорії випадкових процесів Інституту математики НАН України О.В.Руденко, доцент кафедри математичного аналізу О.Н.Нестеренко, молодший науковий співробітник кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики С.В.Шкляр, аспірант кафедри математичного аналізу І.О.Сенько.
Розбір завдань, апеляцію та нагородження дипломами було проведено 18 березня 2013 р.
Переможцями олімпіади стали:

Третє місце
Любашенко Дарина Володимирівна, механіко-математичний факультет, 3 курс
Руснак Ігор Олександрович, факультет кібернетики, 3 курс

Детальні результати олімпіади можна переглянути на сайті олімпіади за посиланням
Задачі можна переглянути за посиланням
За результатами Студентської олімпіади імені Вільяма Ловелла Патнема в Україні та Відкритої студентської олімпіади механіко-математичного факультету планується сформувати команду Київського університету на II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики, що пройде 23-26 квітня 2013 р., як і завжди, на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Також студенти Б.Ківва, К.Мулярчик, О.Руденко, В.Юрашев, Я.Сердюк, М.Чаудхарі та О.Марковіченко представлятимуть Київський університет й Україну на VII Міжнародній Південно-Східній Європейській математичній олімпіаді для студентів молодших курсів (Афіни, Греція, 20-25 березня 2013 р.), а Є.Македонський, М.Чорний, В.Сенін – на XXIII Міжнародній щорічній математичній олімпіаді імені Войтеха Ярніка для старших курсів (Острава, Чехія, 9-14 квітня 2013 р.). Найбільша ж із міжнародних студентських математичних олімпіад IMC пройде цього року 6-12 серпня 2013 р., як і завжди останніми роками, у Благоєвграді, Болгарія.
Побажаємо успіхів студентам Київського університету на подальших олімпіадах.

Д.Ю.Мітін

Голова журі професор І.О.Шевчук виступає з вітальним словом до учасників олімпіади
Заступник голови журі професор О.Г.Кукуш нагороджує володарів перших дипломів:
К.Мулярчика
Б.Ківву