25 березня 2017 року об 11:30 - тренінг «Як успішно пройти співбесіду» . Запрошення

29 березня 2017 року і далі щосереди - факультативний курс «Основи моделювання в SAS Enterprise Miner». Запрошення

23 квітня 2017 року об 10:00 Механіко-математичний факультет запрошує на Очний тур олімпіади з математики для школярів

23 квітня 2017 року об 13:00 Механіко-математичний факультет запрошує на День відкритих дверей

Щосуботи на мехматі для студентів та абітурієнтів- Business-Leader School KNU. Реєстрація

Наукова школа з теорії ймовірностей

Заснована в 1949 р. академіком Б.В.Гнеденком на базі Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.
Гнеденко Борис Володимирович (1912-1997), доктор фіз.-мат. наук, професор, академік НАН України. Народився 1 січня 1912 р. у м.Симбірськ (нині Ульяновськ). Закінчив фіз.-мат. ф-т Саратовського університету в 1930 р. та аспірантуру мех.-мат. ф-ту Московського державного університету в 1937 р. Працював в Московському університеті (19341945), з 1945 по 1960  в Інституті математики АН УРСР, Львівському та Київському університетах. У 1949-1958 рр. Б.В.Гнеденко очолював кафедру алгебри та теорії ймовірностей в Київському університеті (з 1955 по 1958 – кафедру математичного аналізу, алгебри та теорії ймовірностей). У 1960р. Б.В.Гнеденко переїхав до Москви.
У різні роки школу очолювали професори Й.І.Гіхман, М.Й.Ядренко, Ю.В.Козаченко. Зараз школу очолює професор Ю.С.Мішура.
Відомі представники наукової школи: академіки Б.В.Гнеденко, І.М.Коваленко, В.С.Королюк, А.В.Скороход, В.С.Михалевич, Ю.М.Єрмольєв, члени-кореспонденти В.В.Анісімов, Й.І.Гіхман, С.І.Ляшко, Т.П.Мар’янович, М.І.Портенко, К.Л.Ющенко, М.Й.Ядренко, академік АПН України професор О.К.Закусило, професори В.В.Булдигін, В.Л.Гірко, В.С.Донченко, А.Я.Дороговцев, А.В.Іванов, М.В.Карташов, О.І.Клесов, Ю.В.Козаченко, В.І.Колчинський, О.Г.Кукуш, Г.Л.Кулініч, О.О.Курченко, М.М.Леоненко, Р.Є.Майборода, В.І.Масол, І.К.Мацак, Ю.С.Мішура, М.П.Моклячук, І.С.Молчанов, О.Г.Наконечний, Ю.Д.Попов, В.М.Радченко, Д.С.Сільвестров.
Визначний внесок у розвиток школи зробив член-кор. НАН України М.Й.Ядренко, який у 1966–1999 рр. очолював кафедру теорії ймовірностей та математичної статистики.
В рамках школи підготовлено більше 200 кандидатів та більше 30 докторів наук.
Наукова діяльність школи охоплює такі актуальні напрями: теорія та статистичний аналіз випадкових процесів та полів; стохастичний аналіз і стохастичні диференціальні рівняння; гауссові випадкові процеси та їх узагальнення; лінійні та нелінійні методи математичної статистики; процеси ризику, фінансова та актуарна математика. Проводяться дослідження прикладного характеру у галузях математичної економіки, вибіркових обстежень, теорії ризику, теорії розпізнавання образів, демографії, радіаційної медицини.
Наукові розробки світового рівня: граничні теореми теорії ймовірностей та теорії випадкових процесів; теорія стохастичних диференціальних рівнянь; стохастичне численя дробових процесів; спектральна теорія випадкових полів; випадкові процеси з просторів Орліча; теорія стійкості та ергодичності процесів марковського типу.
За останні 10 років в Київському університеті проведено 12 міжнародних конференцій з тематики школи.
Науковцями школи засновано і видається журнал "Теорія ймовірностей та математична статистика", який перевидається Американським математичним товариством.