11 - 19 січня 2018 року - комісії перескладання зимової екзаменаційної сесії: Завантажити

24 січня - 28 лютого 2018 року - самостійна робота студентів механіко-математичного факультету. Завдання

червень-серпень 2018 року - Літня школа в CERN, IT projects, для студентів від 3 курсу. Запрошення

Формула успіху

Діма Охонько Сіетл, Facebook

Сумна новина

Великим потрясінням обернувся для всієї математичної спільноти України початок 2018 року.
У перший день року передчасно пішов з життя видатний математик, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики механіко-математичного факультету – Карташов Микола Валентинович.

Микола Валентинович народився 18 жовтня 1952 року в місті Очаків, Миколаївської області. Все своє свідоме життя він присвятив науковій та викладацькій роботі у Київському університеті. Так, в 1975 році він закінчив механіко-матемачний факультет, у 1978 році аспірантуру і став асистентом кафедри теорії ймовірностей та математичної статистики. У 1986 році, тобто у віці 34 роки, захистив докторську дисертацію, що свідчило про його могутній математичний талант. З 1989 року і до останніх днів залишався професором кафедри.

Основними напрямками наукової діяльності були: теорія стійкості та ергодичності стохастичних процесів марківського типу та їх застосування, граничні теореми для ергодичних випадкових процесів, неоднорідні збурення процесів Маркова. Професор Карташов зробив великий внесок і в актуарну математику, досліджуючи неоднорідні актуарні моделі та моделі теорії ризику. Є автором понад 100 наукових робіт, монографії “Strong Stable Markov Chains” надрукованої в 1996 році. Микола Валентинович був членом редакційної колегії журналу “Теорія ймовірностей та математична статистика”, а також членом спеціалізованої вченої ради факультету.

Микола Валентинович також відомий своєю педагогічною діяльністю. Впродовж багатьох років він читав базові курси “Теорія ймовірностей” та “Математична статистика” а також ряд спеціальних курсів. Він підготував більше десяти кандидатів та докторів наук, його учні працюють на факультеті і сьогодні. Є автором класичних підручників з теорії ймовірностей та математичної статистики («Імовірність, Процеси, Статистика», 2007 р., "Теорія ймовірностей і математична статистика". Київ, Видавничо-поліграфічний центр 'Київський університет', 2009 р.), збірника задач з теорії ймовірностей, за якими буде вчитися ще не одне покоління студентів. Загалом Микола Валентинович є автором понад 10 підручників та навчальних посібників.

Микола Валентинович назавжди залишиться в історії української науки, механіко-математичного факультету, кафедри теорії ймовірностей та в нашій пам’яті як талановитий вчений, педагог та хороша і порядна людина, що ніколи не відступалась від своїх принципів та не зраджувала власним високим стандартам.

Передаємо щирі співчуття родині, колегам та друзям Миколи Валентиновича. Світла пам’ять про Миколу Валентиновича назавжди залишиться в наших серцях. Нехай земля йому буде пухом.

Прощання з Миколою Валентиновичем відбудеться в крематорії Байкового кладовища 3 січня 2018 року о 14:30.
Можна скористатися автобусом Університету, який відправлятиметься від корпусу фізичного факультету до Байкового кладовища в 13:30.