Оліміпада з кількісних методів в економіці:
07 грудня 2017р. - перший тур (онлайн)
15 грудня 2017р. - фінальний тур (Київська школа економіки) Запрошення

Формула успіху

Діма Охонько Сіетл, Facebook

Дуже мех-матівські історії: факультет святкує 77-річчя

Щорічно перед сесією механіко-математичний факультет влаштовує собі свято - концерт на честь Дня народження факультету. Цей рік - не виняток, хоч і сесія ближча. Математики танцювали, співали, сміялися, запрошували гостей та були в гостях самі. 23 листопада студенти та викладачі механіко-математичного факультету КНУ відзначали «майже круглу дату» – 77-річчя заснування. Математики довели, що вони по-справжньому дружні, веселі, запальні та розбираються не лише у формулах. Свято відбувалося в Українському фізико-математичному ліцеї.

. Мехмат уже має позаду великі здобутки, а попереду на нього чекає велике майбутнє. І цього вечора багато хто по-різному, але щиро вітав факультет із Днем народження.
У гості завітали колеги зі Львова та Харкова. Мехматівці раді були відвідати столицю та показати єдність з київськими студентами. Львів’яни розіграли сценку «День з життя студента». Сесія близько, тож невипадково це був переддень іспиту. Ми побачили всі тонкощі та складнощі життя в гуртожитку, невивченого білета та студентського відпочинку. Що незрозуміло, пояснювала «кіса» - персонаж, який запам’ятався гостям і викликав багато сміху. «Це типу воду гарячу вимкнули», «Це типу завтра іспит», - коментарі Кіси зробили номер ще яскравішим! Харків’яни теж показали життєву для студентів ситуацію, коли є якась справа і, здається, ще купа часу… Але все одно робимо все «на ходу» та в останній момент, навіть якщо це підготовка номера на концерт! Про харківських мехматівців усе ж не скажеш такого: підготувалися добре!

Гумору додало й інтерв’ю з викладачами факультету, яке студенти записали заздалегідь. От і дізналися ми, чим займаються професори на кафедрі у вільний час, а чим – на Вченій раді; як дістаються на роботу; на яку стипендію, на їхню думку, заслуговують студенти; чи часто викладачі стрибають з парашутом (виявляється, дехто по кілька разів на день!) та кого б хотіли бачити в ролі ведучого цього вечора (серед варіантів був Олег Ляшко).

Декан факультету Михайло Федорович Городній привітав своїх підопічних ще й особисто, на сцені. Назвав концерт не просто Днем народження факультету, адже це справжнє веселе свято перед сесією, яке вже так звикли відзначати студенти. Проте застеріг правильно застосовувати професію та знання: «Математика – це не фізика, де можна трохи похімічити!» Отакі вони, викладачі мех-мату, близькі до молоді!

Привітало й молодші математики – «брати наші менші», як їх назвав ведучий свята, учні ліцею, в якому відбувалося дійство. Досвідченішим математикам було приємно чути майбутнє покоління, яке прийде на факультет згодом.

І, звісно, дуже багато почули та побачили від самих студентів ММФ. Танцювали, співали, розігрували сценки… Торкнулися багатьох тем: від кохання (ліричний бальний танець) до… холоду в корпусах (хтось зі свічкою приходить, хтось із обігрівачем, але всі старанно записують диктування матаналізу!).

Історія мехмату для кожного починається по-своєму: ми бачили «той самий момент», коли абітурієнт дізнається, що таки вступив, як він збирається до гуртожитку, як блукає розгублений у пошуках аудиторії... Особливо запалив номер, де новоспечений студент обирає спеціальність. Дівчата-«спеціальності» заманювали кожна до себе! А вже освоївшись до кінця 2 курсу, студент зустрічає нове бойове хрещення – Військовий Інститут. Переборює й це, як і купу контрольних, модульних, заліків, іспитів... Таких незрозумілих для першого курсу слів, але для досвідчених, «дєдушек», це завіграшки! Як не спишемо, то вблагаємо, бо ж поставши перед дилемою «Вивчити чи погуляти?», мехматівець частенько обирає друге

Так, мех-мат здатен не лише блискуче вправлятися з формулами та статистикою. Гості в залі були вражені підготовкою, злагодженістю всіх хлопців та дівчат до концерту, різноманіттям та гумором номерів, єдності з викладачами, легкості. Певне, тим, хто вже склав матаналіз, усе по плечу! Концерт завершився символічним «До відправлення поїзда «Мех-мат – Щасливе Майбутнє» залишилася одна хвилина». І ми віримо, що це майбутнє неодмінно буде щасливим!